Richard Branson ütleb raamatu eessõnas, et ärge tehke asju, mida te ei naudi! 

Raamat inspireeris mind väga, seega otsustasin mõned inspireerivad mõtted välja tuua, et need saaks ka teid, head lugejad tegudele tõugata!

Kui te ei tunne mõnu oma tegevusest ega seltskonnast, kellega koos tegutsete, ei ole kunagi võimalik teha seda sama hästi, nagu teeksite mõnd nauditavat asja. Keegi tark inimene on öelnud: “Elu ei ole peaproov.” Nii ongi!  Härra Branson toob välja, et kirglik pühendumine ja oma tegevuse iga minuti nautimine tuleb hoiakust – sädemest, mida ei saa kohustuseks teha, õpetada ega töökirjeldusse või juhendisse kirja panna. See on miski, mis kas on inimese DNAs olemas või seda pole ja seetõttu saab see tulla ainult seestpoolt. Ettevõtlusest unistavate inimeste jaoks on piiranguteta valmidus oma vaistu usaldada ja vankumatult oma tähele järgneda, isegi kui vahel tundub, et see tee hakkab kuristiku poole kiskuma. Branson julgustab ettevõtjaid asju veidikenegi teisitmoodi tegema, ta ise on ellu viinud kavatsusi, mille kohta sõbrad ja kolleegid on öelnud, et see on halb mõte. Kas olen seetõttu lihtsalt teisitimõtleja, küsin Branson endalt? Võib-olla. Et ettevõtjad kiirelt liikuvas ja pidevalt arenevas ärimaailmas ellu jääksid, peavad nad käituma nagu haid – kui nad pidevalt edasi ei liigu, siis nad upuvad. Jaa, hai on üsna sobiv metafoor: nad võivad olla aastatuhandete jooksul väga vähe muutunud, kuid pidevas liikumises olles on na suutnud üle 450 miljoni aasta elus püsida.

Inimeste värbamisest. Kui Te kavatsete kedagi tööle võtta, siis selge see, et elulookirjeldus on tähtis, aga kui kavatsete kellegi tööle võtta selle põhjal, mida ise enda kohta on kirjutanud, ei pruugi te intervjuu peale aega raisatagi. Kadidaadilt võiks küsida, mis on see, mida ta kirja ei pannud. Tõenäoliselt ekspert, kes on aastaid samas kohas rutiinset tööd teinud, tegutseb ka edaspidi samamoodi edasi. Ärge kiirustage järeldusi tegema, asjaolu, et inimene on viimase viie aasra jooksul töötanud viies erinevas ettevõttes, ei tähenda tingimata, et ta ei suuda ühel töökohal püsida – võib-olla ei ole teda ükski töökoht suutnud kinni hoida. Olge otsekohesed ja küsige teravaid küsimusi.

Rääkige nii, nagu tahate et Teiega räägitaks…palun!

10 olulisemat Richard Bransoni juhist:

  1. Järgige oma unistusi ja tehke asi lihtsalt ära!
  2. Muutke maailma paremaks ja tehke midagi head
  3. Uskuge oma ideedesse ja saage parimaks
  4. Lustige ja hoolitsega oma meeskonna eest
  5. Ärge andke alla
  6. Kuulake, tehke palju märkmeid ja seadke uusi sihte
  7. Delegeerige ja veetke rohkem aega perega
  8. Lülitage sülearuti ja iPhone välja ning vedage oma tagumik õue
  9. Suhelge, tehke koostööd ja suhelge veel
  10. Tehke seda, mida armastate ja pange kööki diivan