Eneseturundus ja ettevõtjad – miks?

Nõustades väikeettevõtjad turundusalaselt,  üks esimesi küsimus mida tavaliselt küsitakse on – kuidas silma paista ja eristuda konkurentidest?

Tänapäeva konkurentsivõimelises ärikeskkonnas võib tunduda peaaegu võimatu silma paista. Kuid paljudel inimestel on õnnestunud väljuda varjudest ning seejuures valides strateegia. Isiklik branding on võti, mis annab teile eelise nii teie praeguses valdkonnas, ettevõtte arendamisel või uutele tegutsemissuundadele liikumisel. Väikeettevõtjate eristumise oluliseks kohaks ongi just  turundada  läbi iseenda persooni ja rääkida lugusid. Fakt on see, et kui ettevõtte juht investeerib endasse, kui persoonibrändi, siis ta ei investeeri ainult endasse, vaid ka töötajatesse, ettevõttesse, mida ta parajasjagu esindab. Ilmselt paljud töötajad tunnevad uhkust, kui nende juht võtab sõna ajakirjanduses, annab intervjuu televisoonis ning näitab ülesse tegutsevas valdkonnas professionaalsust. Elame digiajastul ja persoonibrändiga tegelemine ei ole ainult vajalik, vaid see lausa kohustuslik. 

Kas sa oled mõeldnud endast kui persoonibrändist?

Rahvusvaheline juhtimisajakiri Forbs toob oma  artikklis väga selgelt välja, et viimane aeg on alustada mõtlemist endast kui brändist. Teie isiklik persoonibränd on midagi, mis mis eksisteerib isegi siis, kui te ei viitsi seda kasvatada. Eneseturundus pole enam valik, vaid see on vajadus! Persoonibrändi avamine aitab teil hallata, kuidas teid vaadatakse ja kui palju usaldatakse. See hõlmab endas hääle, pildi ja eetilise standardi loomist.

Ole nähtav suhtleja! Kui soovite oma persoonibrändi nähtavust suurendada, peate tegema rohkem kui lihtsalt sisu kirjutamine ja selle reklaamimine. Te peate suhtlema teiste inimestega, et nad saaksid teie sisu näha ja hinnata. Parimad viisid selle tegemiseks on networkimine erinevates võrgustikes, lisaks kasutada erinevaid sotsiaalmeedia võimalusi. Kui loote ettevõtte enda ümber, oma brändi, oma isikupära, mille eest te seisate, oma visioon, keskenduge inimestele, siis keegi ei saa teid kopeerida.

Tsitaadid, mis inspireerivad

Selleks, et olla asendamatu, peab suutma erineda.

Coco Chanel

“Attitude Is a Little Thing That Makes a Big Difference!”

Winston Churchill

If you can dream it you can do it!

Walt Disney

Püsivuse puudumine on ebaõnnes­tumise üheks suurimaks põhjuseks.

Napoleon Hill

Maailmas ei saa alati teha suuri asju, küll aga väikesi asju suure armastusega.

Ema Teresa

Edu tõmbad ligi vastavalt sellele, kelleks oled saamas.

Jim Rohn

Ma arvan, et Sa tahad elult enamat. Kui Sa oled endaga lõpuni aus, siis Sa ju tõesti tahad elada erakordset elu. Igal ühel on omad unistused. See tähendab elada erakordset elu, mille oled ise sõnastanud. Saad elada oma reeglite alusel, Sul on vabadus teha, olla ja omada kõike, mida iial soovid.

Kõik tahavad olla õnnelikud, terved ja edukad, kuid tihtipeale jääb tahtmisest väheks. Kõik, kes seljatavad  keskpärasuse ahvatlused ja teavad erakordselt hästi oma MIKSi, mis neid ajaendab midagi üldse tegema.

Alustada tuleb iseendast. Saada parimaks versiooniks iseendast. Kui tahad, et elu oleks teistsugune, siis pead esmalt olema nõus tegema midagi teistsugust. Kui me praegu ei muutu, siis ei muutu ka meie elu. Kui me pidevalt enesearengusse aega ei investeeri, ei arene meie elu.