Ühel varahommikusel kõnnikoosolekul iseendaga  nägin kalameest, kes  totaalselt pühendunult seisis vees kuni nabani. Varahommikul tundide viisi külmas vees seista, see viitab, et tal on suur kirg kalastamise vastu. Olen veendunud, et kui inimene on leiab ülesse oma kire, ei tee ta mitte üksnes seda,  mida armastab, vaid elab elu, millest teised vaid unistavad.

  1. Kas sina tead,  mis on sinu kõige suurem kirg?
  2. Kas sinu eesmärgid on kirega seotud?
  3. Kas sinu kirg paistab välja sõpradele-tuttavatele ja klientidele?
  4. Kas see töö, mida sa teed on sinu kirega seotud?

Meenub üks mõttevahetus ühest raamatust, kus toodi välja, et 100 suvaliselt valitud inimest on võimalik jagada nelja kategooriasse:

  1. 3% on olemas eesmärk kirjalikus vormis ja ka tegevuskava oma eesmärgi saavutamiseks. Need on VIP klubi inimesed.
  2. 10% on kindel eesmärk, aga nad pole seda pannud kirja. Sellised inimesed mõtlevad, et asjad juhtuvad ise.
  3. 60% on ebamäärane või piiratud eesmärk, isegi järgmise puhkuse planeerimisele kulutavad nad rohkem aega. Need inimesed vaatavad, kuidas asjad juhtuvad. 
  4. 27% pole elus üldse mingit eesmärki. Sellised inimesed ei tea üldse, et midagi juhtub ja nende küsimus on – kuhu kadus elu.

Mina ütlen, et ise otsustad, millisesse kategooriasse sa kuulud. Erinev olla on lihtne – pead tegema seda, mida teised ei tee, mille tegemisest nad keelduvad.

Miks ma kirest räägin? Ikka sellepärast, et kirg lükkab sind eesmärkide suunas. Mina võin öelda, et see, mida ma täna teen tekitab minus tõeliselt kirge. Usun, et sa oled märganud, kui teed mõnda tegevust südamega ja suure vaimustuse ja kirega, siis aeg lendab. Just, nii ongi ja lisaks oled energiat täis ning innustunud.  Kui Sa panid paika 100 päeva väljakutseks eesmärgid, siis vaata korra veel üle, kas need eesmärgid on ikka sinu kirega seotud. Kirega seotud eesmärgid aitavad sul vastu astuda raskustele ja need ületada ning pühendunud tegutsemistahe on kõigutamatu. 

Jagan mõned mõtted veel:

  1. 100 päeva väljakutse. Sõna “väljakutse” on natuke kulunud, võistleme kutsuv sõna. Sünonüümisõnastik annab variandiks veel tuleproov, proovikivi, ajaproov. Jah, ära võta seda 100 päeva eesmärkide väljakutset,k  kui suurt võistlust, vaid ainuke kellega sa sellel teekonnal jõudu katsud, oled Sina ise ja sinu harjumused.
  2. Tahan versus pean mõtteviis. Fakt on see, et mina ei pea oma aega planeerima, et eesmärke kinni püüda. Ma tahan seda, sest see aitab elada mul sellist elu, mida soovin. Eemalda oma kommunikatsioonist “PEAN” sõna ning proovi teha asju, mida sa tõeliselt tahad. Jah, kui ma seda ideed ühel meeskonnakoolitusel jagasin, siis ütles üks naine, et aga ma pean kodu koristama, sest muidu uppun mustuse sisse. Ütlesin, et senikaua ei korista, kui tekib tunne, et nüüd küll tahan oma kodu ära koristada. Kui sa siiani mõtlesid, et ma pean, mul on vaja, ma peaksin…siis alates tänasest mõtle “ma tahan” või “ma valin olla/otsustan”. Niiviisi talitades oled oma mõtete peremees, mitte vastupidi.
  3. Väiksed võidud toovad enesekindluse. Usun, et sa tead, et olen tõeline kirjutamise fänn, et kõik tuleb kirja panna – emotsiooni, mõtted, kriitika, halb tuju. Pane kirja päeva lõpuks kõik väiksed saavutused ja võidud, isegi siis kui need tunduvad tühised. Rõhutan veelkord, pane need oma tähtsasse märkmikku kirja. Võta rõõmuga vastu tunnustus, märk ja jaga ise tunnustust teistele. Pane kirja, ka need teistelt saadud head sõnad, need toidavad sind, kui energia ja enesekindlus on madal. 
  4. Ole ise endale hooandja Just, kui kõik eesmärgid paigas ja tundub, et sa pole veel ikka hoogu sisse saanud ja nagu ootaksid midagi, siis esimese eduelamuse saad ikka ise luua – astudes väikseid samme. Eesmärkide teekonna mõte pole vaid saavutada eesmärke, vaid ühtlasi ka eesmärgi saavutatuna olla inimesena parem kui ennem. Ma tean, et see sinu positiivne muutumine, areng ja suhtumine ei jää märkamata ka teistel. Ehk sa arendad teadlikult ka iseenda persoonibrändi. 
  5. Kaardista eesmärkide samme. Selleks, et aru saada, kui palju ma nädalas oma aega eesmärkide täitmisse investeerin, siis kasutan selleks äppi – Habitify. Lisaks on minu kontorilaual ka lauakalender, kuhu ma tõmban kuupäevadele ringe ümber, kui sellel päeval on panus tehtud eesmärkide saavutamisse. See on ajuhäkk ja fookuses püsimine.

Kui sul on kirg ja eesmärk, tulevad võimalused ise su juurde! See on fakt, olen seda kogenud ja see tõeliselt äge! Ikka lennukalt ja sihikindlalt eesmärkidele lähemale, et sügisel saaks teadlikult disainitud aiast just neid vilju, mida suvealgul külvasid.

Sihikindlust soovides,

Signe