Raamat “Tegevjuhi päevik” 33 Tarkust äri ja elu kohta

9RM12APR2023A-80

Tere, mina olen Signe!

Olen arengupartner ja koolitaja tööandja brändi arendamisel ja enesejuhtimise valdkonnas. Aitan inimestel ja organisatsioonidel julgemalt eristuda ja välja tuua nüansid, mida ise tihti ei nähta.

Raamat “Tegevjuhi päevik” 33 Tarkust äri ja elu kohta

Raamatusoovitus: “Tegevjuhi päevik” 33 Tarkust äri ja elu kohta autorilt Steven Bartlett

Ütlen ausalt, see raamat on see, mida ma kõige enam olen viimasel ajal soovitanud. Miks? Sest see on mind väga mõjutanud julgemalt tegutsema äris, elus ja iseenda mõttemaailmas.

Steven Bartlett toob välja 33 ajatut  põhimõtet, mis viivad eduni igal alal.

Ta on intervjueerinud sadu maailma tipptegijaid ja koondanud siia psühholoogia, käitumisteaduse ja inspireerivate lugude toel tarkused, mis kehtivad nii täna kui ka saja aasta pärast. Ja, see on raamat, mida ma sirvin ja loen ikka taas hommikukohvi juurde, et päevale julget hoogu juurde anda.

Olgu, ma toon välja 3 tarkust, mis ERITI kõnetasid. Ülejäänud 30 jätan sul endal avastada.

  1. Pööra tähelepanu pisiasjadele. Asju, mida on lihtne teha, on ka väga lihtne mitte teha. Kui asju on lihtne teha ja mitte teha, pole lühikeses plaanis näha, kas neid tehtu või jäeti tegemata, mistõttu me otsustame sageli neid mitte teha.
    Uuringu näitavad, et meie väiksed otsuseed mõjutavad kõige rohkem meie tulevast olukorda. Õige tee ongi see, kui sa teed järjepidevalt väikeste täiustuste tegemine ja väikeste saavutuste nimel töötamine. Võtsin kaasa mõtte: ÜKS protsent iga päev tuleviku heaks! Jaa saangi öelda, et mul ei ole olnud aasta algusest mitte ühtegi null päeva oma eesmärkide tegevustes.
  2. Põru konkurentidest rohkem. Kui tahad suurendada oma edu määra, siis kahekordista oma ebaõnnestumise määra. Ebaõnnestumine on võimalus edasi-minekuks. Ebaõnnestumine ja leiutamine on nagu sukk ja saabs. Uue leitutamiseks tuleb eksperimenteerida. Ta ütleb, et suured võitjad maksavad paljude eksperimentide eest. Oma otsuste puhul pole vaja jõuda 100%-protsedilise kindluseni, vaid 51% protsendini, seejärel tee otsus kiiresti ja rahusta end mõttega, et tegid otsuse saadaoleva teabe põhjal. Täiuslikud otsused olemas vaid tagantjärgi, tsiteerib raamatus Barack Obama. Selle viimase tsitaadi ma kaasa oma tegemistesse võtsingi.
  3. Hinda oma prioriteedid ümber. Hoolitse oma keha eest, see on lõppude lõpuks ainus sõiduk, mis sulle antud, ainus vahend, mida kasutada maailma avastamiseks. Ei ole suuremat tänulikkuse vormi, kui enda eest hoolitsemine. Sinu keha on kõige kõvem peegel su elustiilist ja mõttemaailmast. Vaata uuesti oma keha. Lemmikum tsitaat; “Need, kes arvavad, et neil ei ole aega enda liigutamiseks, peavad varem või hiljem leidma aega haiguste põdemiseks!” Nii tabavalt öeldud. Tervis peaks olema kõige tähtsam. Ta rõhutab, et kui te ei hoolitse selle mõistuse ja selle keha eest, siis nad on 40 aasta pärast romud, täpselt nagu autogi.

    Et tervis oma prioriteediks seada, siis tule progrmami “Sport on enesejuhtimine”, loome süsteemi ja nügime end targalt liikuma.

Seega, kui sa otsid lugemis kevad-suveks või head kingitust sõbrale või koolilõpetajale, siis see raamat loob lugejale väärtust. Raamat nügib niimoodi märkamatult ja vaikselt:)

 

Kokkuvõtte kirjutas,

Signe Ventsel

Jaga artiklit:

Facebook
LinkedIn

Kirjuta, räägime ja muudame koos maailma!

© 2024 BRANDMOON OÜ

Loading...