Olen suur John Maxwelli raamatute fänn. Leidsin taas ühe uue Maxwelli raamatu, mis inspireeris tegutsema ja ka teistega jagama. Lisaks toetab see raamat ideaalselt inimese enesearengut ehk viib persoonibrändi järgmisele tasemele. Olen ise tähele pannud, et aastatepikkune õppimine ja kasvamine on viinud mind uskumatutesse kõrgustesse.

Elu on üks suur kasvamine ja ensearendamine.  Et oma eesmärgist aru saada, peab kasvatama oma teadlikkust. Et karjääris edasi liikuda, peab kasvatama oma oskusi. Et paremaks elukaaslaseks saada, pead kasvatama oma suhteoskusi.

Maxwell toob oma raamatus välja seadused, mis õpetavad Sind kasvamist väärt eesmärki saavutama.

Kuid ta toob välja ka kasvamise lõhed, mis inimesed ei saa midagi tehtud. Nendest kasvamise lõhedest kirjutangi, sest suheldes paljude erinevate inimestega, siis kuulen ma neid jätkuvalt väikeste varjatsoonidega. Kirjutan need lahti, ehk see annab piisava arusaama, et nendest lõhedest lihtsalt üle astuda ja tegudele asuda.

  1. Eelduste lõhe – ma eeldan, et minu kasv on automaatne! Lastena kasvame me automaatselt. Paljud inimesed võtavad oma täiskasvanuellu kaasa alateadliku arusaama, et ka vaimne, spirituaalne ja emotsinaalne kasv toimib sama mustri järgi. Tegelikult ei saa keegi kogemata paremaks, isiklik areng ei juhtu iseenesest ning lihtsalt elades me paremaks ei muutu.
  2. Teadmiste lõhe – ma ei tea, kuidas kasvada. Ma tahan olla inimene, kes saavutab omale seatud eesmärgid, kuid selleks on vaja moodust. Peale usu on just otsus isiklikuks arenguks mu elu kõige rohkem mõjutanud.
  3. Ajastuse lõhe – praegu pole alustamiseks hea aeg! Milliseid suurepäraseid saavutusi meil maailmas oleks, kui kõik oleksid oma kavatsetu ellu viinud. Otsuse ja tegemise vahel on VAHE. Ma teadsin, et kui ma liidrina ei kasva, siis ma kukun läbi. Tegelikkus on nii, et Sa ei saa iialgi suurt midagi tehtud, kui Sa enne valmis olemist asja lihtsalt kätte ei võta ja ära ei tee. 
  4. Vigade lõhe – ma kardan vigu teha! Kasvamine võib osutuda segaseks teemaks. See tähendab enesele tunnistamist, et Sa ei tea kõike. See nõuab vigade tegemist. R. Schulleri tsitaat julgustas mind proovima asju, mida teadsin oma võimeid ületavat – Mida Sa teeksid, kui teaksid, et kindlasti õnnestud? Jaa, eksimine on lihtsalt üks vigade tegemise mooduseid. Kui tahad kasvada, siis pead üle saama vigade tegemise hirmust. 
  5. Täiuslikkuse lõhe – enne alustamist pean leidma perfektse viisi selle tegemiseks! Asjade tegemiseks ei ole olemas parimat moodust, vaid tuleb lihtsalt tegutsema hakata, siis õpid, tegutsed, saad uusi kogemusi ja tulemused ei lase ennast kaua oodata. 
  6. Inspiratsiooni lõhe – mul pole selleks praegu tuju! See on lause, mida ma kõige enam kuulen, kas see on siis raamatu lugemise kohta, trennis käimise või enesearendamise kohta. Motivatsioon ei taba sind välguna selgest taevast ja motivatsiooni ei saa keegi teine anda, kinkida ega peale sundida. Kogu motivatsioonijutt on lõks, hakka lihtsalt tegutsema! 
  7. Võrdlemise lõhe – teised on minust paremad! Sa õpid, kuid teised on sinust eest ning tõelised liidrid on nõus alati jagama väärt infot ka Sulle.  Enesekindlus tuleb säilitada ning tuleb saavutada mugavustunne mugavustsoonist väljaspool. 
  8. Ootuste lõhe – ma arvasin, et see saab kergem olema! Ma ei tea ühtegi inimest, kes arvaks, et isiklik kasv on kiire ja tippu ronimine kerge. Inimesed on ise oma õnne sepad – ettevalmistus (kasv) + hoiak + võimalus + tegutsemine (millegi ette võtmine) = õnnelik juhus ja nii ongi!

Juhuslik kasvamine tuleb muuta teadlikuks kasvamiseks. Teadliku kasvu üks alustala eeldab juba täna alustamist ja võtab kasvu eest teadliku vastutuse.

Elanor Roosvelt ütles: “Inimese elufilosoofiat ei näita mitte tema öeldud sõnad, vaid tema tehtud valikud. Pikas perspektiivis kujundame oma elu ja kujundame ennast. See protsess kestab kuni surmani. Kui tahad saavutada oma täit potensiaali ning saada inimeseks, kelleks Sind loodi, pead tegema palju enamat, kui vaid elu kogema ning lootma, et õpid sel teel kõiki vajaliku. Kasv ei juhtu lihtsalt niisama – ei mulle, ei Sulle, ei kellelegi! Sa pead selle endale nõudma!

Mõned küsimused Sulle mõttes vastamiseks:

Kas Sul on olemas isikliku arengu plaan? Kui palju aega oled sa planeerinud oma isiklikule kasvule? Millised on iganädalased tegevused, mis viivad Sind unistusteele ja eesmärkidele lähemale? Milliseid oskusi pead arendama, et saavutada suuremat finantsilist väärtust?

Märgi oma kalender ümber nii, et Sul on isikliku kasvu eesmärgil kohtumine iseendaga IGA PÄEV viis korda nädalas. Kui Sa ütled, et Sul pole aega, siis ärka tund aega varem ülesse. Hakka kohe pihta, vahet pole millisel kellaajal. Kui Sul pole selleks tuju, siis tee seda siiski.