Kohtusin ühe sõbraga, kes ütles, et ta ikka vahel komistab ning kaotab eesmärkide saavutamisel selle motivatsiooni…et, nagu elu tuleb oma igapäevaste tegemistega vahele. Mida teha? Kuidas toimida? Kui Sina ka tunned, et sinu plaanitud eesmärkidele tulevad vahele segajad, siis võib-olla on minu järgnevad mõtted sulle abiks.
Esmalt jagan sinuga kohe ühte John Maxwelli tsitaati: “Motivatsioon paneb su liikuma, distsipliin hoiab sind kasvamas!”.
Mõned mõtted ja tähelepanekud, millele korraks mõelda:
- Motivatsiooni ja inspiratsiooni saamine eesmärkide saavutamisel on oluline. See avaldav sinu tegevustele mõju. Mõtle, kuidas, kellelt, läbi milliste tegevuste sa omale inspiratsiooni hangid. Seda on oluline teadvustada, et siis ennast seeläbi hea energiaga toita.
- Võti peitub järjepidevuses. Kuid motivatsioonist hoopis tähtsam on distsipliin, sest distsipliin hoiab sind kasvamas. Kui ma tahan kasvada ja oma eesmärke kinni püüda, siis võit peitub järjepidevuses. Mõtle, mitu päeva nädala olin oma eesmärgile pühendudes järjepidev?
- Eesmärgiga ühenduses olemine, seda pühendunum ja järjepidevam sa oled. Mõtle, taaskord miks sa selle eesmärgiga tööd teed?
- Alusta väikestest asjadest. Mina tahan tihti eesmärki kohe ja nüüd kätte saada ehk võtan ka korraga liiga palju käsile. Tulemuseks on julguse-ja motivatsioonikaotus ning tekib demotiveeritus. Motivatsiooni impulsi saab väikeste asjade järjepidevas tegemises. Harjuta neid vahetpidamata iga päev. Igapäevaselt tehtud väikesed regulaarsed tegevused viivad meid ajapikku suurte saavutusteni. Suurt läbimurret eesmärkide saavutamisel ei tule ilma väikeste paljude läbimurrete saavutamiseta, see tekib läbi pidevalt lisanduva progressi. Mõtle, mis oli sinu viimane väike tegevus oma eesmärgi saavutamiseks?
- Ole kannatlik eesmärkidega. Ohh, sellest põhimõttest olen ma kõige rohkem elus õppinud. Üks minu sõber jättis sportimise pooleli, sest kaheksandal päeval kaal veel ikka ei langenud. Jättis pooleli, sest ei näinud tulemust. Tunnistan, ka minul vahel käib see tunne peast läbi, kuid lasen mõtted peas ringlema ja märkan, et nende väikeste tegemiste kaudu on minu enesetunne parem, energia suurem ja siis meenutan, miks ma need valikud teinud olen, see ka kergem. NB! Ma olen läbi tegemiste õppinud protsessi nautima ja nautima seda, kelleks ma selle käigus muutun. Mõtle, mida õppisid protsessi käigus, kui oma eelmist eesmärki kinni püüdsid?
- Ära jää ootama motivatsiooni ja inspiratsiooni. Vahel, kui sa saad inspireeritud ja tead, kust seda hankida, siis see on hea. Kuid mina olen tähele pannud, et kui mul vahel on totaalne motivatsioonipuudus, siis kasutan seda taktikat, et lihtsalt hakkan tegutsema – eesmärgiga olla järjepidev. Sest mitte keegi, kes teeb seda, mida peab vaid siis, kui tal selleks tuju on või kui see mugav on, ei saa kunagi edukaks. Meenub siit ühe üks lause ühest raamatust – kui arendad edu harjumusi, saab edust sinu harjumus. Kuldaväärt mõte! Ehk ma ei oota inspiratatsiooni ja motivatsiooni, vaid hoian fookuses järjepideva praktiseerimise. Igast väikesest tegemisest tekib uus impuls ja mõte ning eduelamus. Sedasi saabki luua enesekindlust ja seda elu, mida sa soovid elada. Mõtle, kui sa viimati asusid tegutsema ilma suure motivatsioonita ja said tegutsemise lainele. Milline oli pärast sinu emotsioon?
- Fakt on see, et inimesed ei otsusta oma tuleviku üle. Vaid nad otsustavad oma harjumuste ja harjumused otsustavad tuleviku üle. Jaa, halb harjumus ei lähe kunagi ise ära, seda tuled märgata ja ise muuta. Mõtle, mis on need halvad harjumused, mida sa võiksid muuta. Me kõik tahame olla terved ja saleneda, aga vaid vähesed on nõus selle nimel tööd tegema ja harjumusi muutma. Ma märkan üha rohkem, et kui ma teen väikseid õigeid otsuseid, valikuid iga päev, päev päeva järel, siis lõpuks näen ka alatu tulemusi! Olen märganud, et vahel tuleb ka neid märgata.
Distsipliin on eesmärkide ja saavutuste vaheline sild ning seda silda tuleb ületada iga päev. Need on kuldsed sõnad John Maxwellilt. Inimesed, kes kõige rohkem kasvavad ning saavutavad, on need, kes on rakendanud kannatlikkuse ja püsivuse jõu.
Minu õppetunnid. Kui mäletad, siis suve alguses alustasin golfi õppimist ja teate, milliseid õppetunde on golfi mängimine mulle andnud. Uskumatu! Kui ma golfi löögis ei võta aega süvenemisele ja keskendumisele, siis pall kukub löögi tulemusel mõned meetrid sinust eemale. Kuid see tulemus ei tee ju kedagi õnnelikuks. Peale mitmete treeningute ja juhendaja käe all õppimist lähed sa mängurajale, sest juba tuleb ilusaid lööke ja tunne on enesekindlam. Kuid päris mängu mängides rajal ja aja peale lööke lüües tuleb tõesti mõni löök selline, mille üle võib uhkust tunda, AGA on ka selliseid lööke, kus ma hoidsin pead kinni ja ja mõtlesin, miks nii. Siit ka õppetund, kui käid vaid korra nädalas mänguväljakul, siis soovitud tulemusi ei saavuta. Ka golfis paremaks saades on vajadus olla ikka järjepidevam, treenida, harjutada, olla distsiplineeritum, siis saan need tulemused, mida hing tegelikult ihkab. Näete, kõikide nende samade harjumuste olulisus tuleb mängu igal hetkel elus. Kui on soov muutuda, siis harjumuste arendamine ja iseenda minapildi häkkimine on vajalik.
Südikust ja sihikindlust,
Signe. #oleniseendaboss