Kui tahta olla efektiivne tegutseja, siis see tähendab koos targa taastumisega teadlikkust sellest, missuguseid praktilisi ja konkreetseid tööriistu on vaja just sinul – kontoris, kodukontoris, selleks, et vaim saaks puhata.

Sobilikud TÖÖRIISTAD:

    • Muretsemise VEERANDTUND – liigne muretsemine on tavaliselr märk sellest, et sa ei lõõgastu piisavalt. Kui sa sõnastad oma oma tunde ja aksepteerid seda, siis ärevus tavaliselt leeveneb. Järgmine kord, kui millegi pärast muretsed, siis ütles valjusti välja või kirjuta see paberile või telefoni. Ja mõtle, kas see, mida sa just ütlesid, on tõesti nii ohtlik, kui see tundus esmapilgul. Kuluta aega muretsemisele maksimaalselt 15 minutit, rohkem mitte. 
    • Kasuta igas päevas LÜHI MEDITATSIOONE –  meditatsiooni kaudu saad lasta ajul sulle kasutud mõtted mööda juhatada, selle asemel et nad juurduksid. Istu, pane silmad kinni, hinga ja keskendu ühele asjale, hoia fookus paigas, ära tee muust välja. Ennem kui mõtted su kinni püüavad, viibid tühjuses, puhtas teadvuses ja absoluutselt kohal. Korda sellist tegevust, kui tunned, et peas pöörlevad hullud mõtted ja vaja puhkust.
    • ÕPI midagi uut 30 minutit – millegi uue omandamine on suurepärane reload. Õppimine aitab sul tunda, et sa kasvad, saad paremaks ja arened. Saad lihtsalt positiivse puhvri, mistõttu oskad ka paremini toime tulla ka vältimatu stressifaktoritega, mis elu kaasa toob. Ise valida, millist uut oskust arendada soovid.
    • Vaata AKNAST VÄLJA  – pea meeles, et aju suudab tähelepanu hoida ainult tund aega, seejärel vajab ta pausi ning sagedasemad pausid muudavad su tõhusamaks. Planeeri sisse, et vaatad lihtsalt aknast välja iga tunni tagant ning sinu aju ja tervis tänab sind. 
    • Märka MIKROÕNNE 1 minuti jooksul – suurem osa positiivsetest tunnetest, mida sa iga päev naudid, unustad sa nautida. Kui elu pakub iga päev rohkem positiivseid tundeud, kui sa isegi aru saad. Kuid kõik positiivsed juhtumised võivad sulle anda vägeva ja kiire reload ’i. Seisata ja märka ning tee kindlaks, mis see on ja jää sellesse hetke. Tunneta seda hetke teadlikult, pane silmad kinni ja mõtle, kui tugevaks sa sellest muutud. 
    • Tee KÕNNIKOOSOLEKUID iseendaga – kui tunned, et laua taga istudes enam mõtted ei liigu nagu vaja, siis ära jää loovaid lahendusi otsima kontorilaua taha, vaid mine kohe õue ja tee kõnnikoosolek iseenda. Kõndides tekkib palju rohkem ideid, kui laua ümber istudes.Kasuta Instagramis teemaviidet – #kõnnikoosolekud

Allolevalt on video, kuidas olla hea enesejuht kodukontoris.

Videos on 5 soovitust, kuidas olla efektiivne tegutseja ja 5 soovitust, kuidas olla tark taastuja kodukontoris.

PRAKTILINE LUGEMINE

Loeb blogist – Efektiivne tegutsemine ja tark taastumine.