Sport ja enesejuhtimine

Programmi "SPORTIDES eneseteadlikuks" sportlikud külalislektorid on järgmised.

Signe Ventsel

Õpiampsu teema: Signe räägib eesmärkidest elus ja spordis, kuidas need omavahel on seotud ning kuidas seada inspireerivaid eesmärke, mis ka tulemusteks formuleeruvad? Kuidas olla enese-ja ajajuht, et sport ja liikumine ei ole järelejääva päeva olematu osa, vaid mõnus rutiin, mida teed loomulikult. Kuida sportimise kaudu arendada iseendas iseenda coachiks olemist?

Tutvutus: Signe on suur spordifänn ja häkib oma minapilti sportlike ekstreemsustega. Kaasa teinud erinevatel rahvaspordiüritustel – suusatamine, rulluisutamine, jooksmine ja viimaste aastate kirg on seotud triatloniga. Pikalt oli tema märkmikus unistus, et soovib kaasa teha triatloni võistlusel, kuid tema peas oli piirav uskumus, et ma ei oska ujuda. Kuid tegigi oma unistuse teoks ja alustas täiskasvanuna krooli õppimist. Sel aastal on ta elus esimest korda tegemas täispikka triatloni (Kopenhaageni Ironman) ja ees ootab ka Chicago jooksumaraton. Paljud olulised õppetunnid ja arengud on tekkinud just sportides ja võistlustel oma pingutusega piire nihutades. Signe kasutab uute mõtete ja segaduste lahendamiseks liikumist ja sportimist, sest vaid sedasi tulevad uued head lahendused.

Moto, mille järgi elan: Julgetel on alati rohkem võimalusi!

Põnev fakt Signe kohta: armastan piparkooke – neid küpsetada, neid ohtralt süüa ja ka tainas maitseb ülihästi 🙂

Signe tegemistega saab kursis olla siin: minu veebileht, kus sa praegu oledki:)

Lisett Pavelson

Õpiampsu teema: Lisett toob fookusesse just psühholoogilised teemad ja seob need spordi valdkonnaga. Ta räägib pingest ja ärevusest soorituse ajal, motivatsiooni langusest, harjumuste kujundamisest, iseenda ja teiste ootused isiklikule sooritusele, emotsioonidega toimetulekuöe spordis, toetava sisekõne kujundamine, soorituseelsed rutiinid.

Tutvutus: Lisetti kireks on vaimse tervise valdkonnas teadmiste jagamine ja toetamine. Hariduselt on Lisett psühholoogia magistrikraadiga ning spetsialiseerunud just spordipsühholoogiale ning omandab käesoleval aastal ka Eestis spordipsühholoogi kutset. Lisett on liikunud teinud terve oma elu erinevatel aladel nagu tennis, suusatamine, jõutreeningud ja jooksmine. Lemmikuks väljakutseks ongi välja kujunenud just poolmaratonide jooksmine. Samuti on Lisett kaasa teinud ka treenerirollis, et osata näha ning  mõista spordi erinevaid tahke. Eriti meeldivad Lisettile uudsed ideed ning projektid, milles saab kaasa lüüa ning koostööd teha. Veelgi suuremaks boonuseks on see, kui see inspireerib inimesi veelgi liikuma või mõnda spordiala harrastama.

Moto, mille järgi elan: Õiged hetked tulevad nendeni, kes otsustavad neid õigeks pidada.

Põnev fakt Liseti kohta: Olen mega suur külmavares, aga talvel käin talisuplemas.

Liseti tegemistega saab kursis olla siin:

Instagram: @lisettpavelson

Linkedin: Lisett Pavelson

Liisi Alamaa

Õpiampsu teema: Kas ja kuidas võiks toitumine muutuda, kui ma hakkan rohkem liikuma? Millele tähelepanu pöörata? Mida ma peaksin trenni kaasa võtma? Millal ma üldse sööma peaksin? Kas toidulisandid on vajalikud? Süsivesikud, valgud, rasvad – appi! Liisi aitab kiigata sisse toitumise maailma, et neile ja veel teistele küsimustele vastused saada.

Tutvutus:
Liisi on profiratturi kogemusega tervisejuht ja toitumisnõustaja, kes on aktiivselt spordiradadel veel praegugi, valmistudes oma kolmandaks täispikaks triatloniks. Tervisejuhi eriala lõpetas ta Tallinna Ülikooli Haapsalu kolledžis ja hetkel tudeerib sporditoitumise tõdesid lähemalt Rahvusvahelise Olümpiakomitee kahe-aastases programmis. Rattaspordi ja triatloni kõrval on ta tegelenud veel sulgpalli ja (ratta)orienteerumisega ning tervisejuhi diplomi kõrval on ette näidata bakalaureusekraad ajakirjandusest audiovisuaalse meedia suunal.

Moto, mille järgi elan: It never gets easier, you just get stronger and wiser.

Põnev fakt Liisi kohta: Liisi lõpetas kahel aastal järjest naiste Giro d’Italia velotuuri täpselt 100.

Liisi tegemistega saab kursis olla siin:

Instagram: @well.fueled.athlete

https://www.strava.com/athletes/3179307

Karmen Reinpõld

Õpiampsu teema: Miks peaks iga inimene enamus päevadel ennast füüsiliselt liigutama? Ja veel regulaarselt maksimumi lähedaselt pingutama? Mida see mu kehale ja vaimule annab? Kuidas on need kaks omavahel seotud? Kuidas mitte minna katki? Ehk kuidas vananeda võimalikult tervena (nooremaks pole meist veel keegi vist jäänud). Ja miks seda kõike on siiski nii paganama raske igapäevaselt ellu viia?

Tutvutus: Karmen on vastupidavusalade treener (jalgrattasõit ja triatlon), spordifüsioloogia õppejõud Tallinna Ülikoolis ning tervisekäitumise ja heaolu doktorant. Talle meeldib endale ka rattaga sõita. Üle Kõige.

Moto, mille järgi elan: Nūllīus in Verba.

Põnev fakt Karmeni kohta: Karmen on 23 aastat abielus olnud.

Karmeni tegemistega saab kursis olla siin:

Instagram: @karmenreinpold

Britta Alep

Õpiampsu teema: Britta jagab kogemusi, miks on sportiliku elustiili parandamine inimeste jaoks igapäevaselt nii raske on ning mille tõttu tihtipeale alla antakse. Ta aitab mõista miks on oluline võtta oma tervise terviku eest vastutus ning kuidas see mõjutab meie edukust nii karjääris, suhetes kui ka vaba aja nautimisel.

Tutvutus: Britta töötab personaaltreeneri- ja nõustajana, juhendab rühmatreeninguid, koolitab treenereid ning koordineerib Nike treeninguid. Britta treenib inimesi ja armastab ise ka väga trenni teha. Igapäevaselt harrastab täna nii jalgratta-, jooksu- kui ka jõutreeninguid.
Tema jaoks on kõige olulisem treenida mitmekülgselt, turvaliselt ning lähtuvalt inimesest ja tema eesmärkidest. Keha on tervik ning selle treenimisel tuleb ka sellest lähtuda. Samaoluline on nii treenimisel kui ka üldisemalt harjumuste kujundamisel vaimse poolega arvestamine ning tasakaalu leidmine. Britta soov on aidata inimestel mõista, mis toimib ja mis mitte ning inspireerida kõiki rohkem liikuma.

Moto, mille järgi elan: Teadvusta endale seda, mida sa tunned ja mida sa vajad.

Põnev fakt Britta kohta: Britta on treeneriametit pidanud juba üle 25 aasta.

Britta tegemistega saab kursis olla siin:

Instagram: @trainerbritta

Edukad inimesed ei ole edukana sündinud. Nad saavad edukaks, kujundades endas harjumusi, mida ebaedukad ei tee.

Klientide tagasisided:

Kohtume instagramis @signeventsel

Loading...