LISALUGEMINE. 

Märkasin tihti, et aastaks tehtud plaanid said tihti alles teostatud aasta lõpus ja vahel ka vaid osaliselt. Aasta algab alati suure tuhinaga ja kirega, siis veebruariks on natuke kirg raugenud ja siis tekib arusaam märtsis, et detsember on ju veel piisavalt kaugel, laseme lõdvemalt ning usume, et aega on piisavalt. Jaa siis septembris alustame taas natuke erksamalt, et ikkagi teadmiste kuu ja tundub, et võiks tekkida läbimurre. Kas keegi tunneb sama mõtteviisi ära?  Usun, et äratundmise rõõm tekib paljudel:)

MIKS 100 päeva eesmärkide metoodika?

Selle perioodi juure on hea see, et sul pole võimalik asju korduvalt edasi lükata. Sellel vahemikul ei kao fookus silmist, samas piisavalt pikk, et asjad saavad tehtud, kuid piisavalt lühike, et elevus säiliks.  Iga 12 nädala lõppedes saad sa uue võimaluse. Miks mulle meeldib see 12 nädala arvestus ehk ca 100 päeva põhimõte? Sest, see on palju paremini ennustatav ja prognoositav, kui pikaajalised prognoosid. Keeruline on planeerida igapäevaseid tegevusi igapäevaselt 11 kuud ette. Nõus, eks!?

Iga päev loeb! Jah, just  loeb iga päev ja iga nädal loeb – sinu tänane tegevus loob tulevikku!

Kui sa tahad näha, mida tulevik toob, siis vaata, mida sa täna teed – paremat tuleviku ennustajat ei ole. Kuidas edasi?

Esmalt sinu  MÕTTED, siis TEGEVUSED, siis tuleb ka TULEMUS!

  1. Alusta mõtlemist 1oo päevasest ajavahemikust.
  2. Seejärel pane kirja 2-3 eesmärki, millele sa 100 päeva ehk 12 nädala jooksul keskendud. Need eesmärgid peavad lähtuma pikaajalisest eesmärgist.
  3. Alusta nädalaplaani loomisest. Jaga igale nädalale tegevused lähtuvalt oma soovitud tulemusest, mida püüdma hakkad, et saavutada 12 nädala eesmärk. Kaugemad eesmärgid saavutad sa tegudega, mida sa iga päev teed. Planeeri sinna keskendumist vajavad tegevused ja igapäevaste ülesanneteks aeg.
  4. Igat nädalat alustad alati eelmise nädala plaani kokkuvõttega ja sealt tekib kindlasti täiendusi uude nädalasse.
  5. “Kui me hoolitseme päevade eest hästi, siis aastad hoolitsevad enda eest ise.” See arukas mõttetera on öeldud Benjamin Franklin. Väga inspireerib!

Seega on tähtis, kuidas me sisustame oma päeva. Antud raamatus on toodud väga hea metoodikaga välja blokid eduka päeva disainimiseks.  Need blokid päeva lõikes jagunevad järgmiselt:

PRAKTILINE LUGEMINE

Loe ka blogist   “Viska oma aastaplaan minema”

Raamatusoovitused:  “12 nädalane aasta” Brian P.Moran, Michalel Lennington