Üheksal juhul kümnest juhib meid hirm.
See on teeviit, mis juhib meid täpselt selles suunas, kuhu meie hing tahab minna.

Iga kord kui, kui sa kujutad ette oma idee või eesmärgi või unistuse poole liikumist, võid sa hirmu tunda. Hirm on enamasti põhjuseks, miks päris paljud inimesed elavad väiksemat elu, kui nende anded lubaksid. Hirm ei peegelda kunagi reaalsust vaid ainult meie peas olevaid mõttemudeleid.

Steve Jobs ütleb: “Kui sinu unistused ei hirmuta sind, siis need ei ole piisavalt suured.”

HARJUTUS
Tegevuskava
HIRMU võitmiseks: 

  1. Kirjuta ülesse üks halvim, halvim ja kõige halvim stenaarium, mis võib juhtuda, kui liigud edasi selle põneva hirmu tekitava EESMÄRGIGA.
  2. Seejärel süüvi sellesse suurde hirmu.
  3. Siis hinda skaalal 1-10 tõenäosust, kas see halvim stenaarium läheb käiku, kusjuures 1= ebatõenäoline ja 10=praktiliselt garanteeritud juhtuma.
  4. Kujuta nüüd ette oma kõige jubedam unenägu.
  5. Koosta kirjalik tegevuskava, et kui sinu halvim stsenaarium käivituks, siis mida saaksid teha, et sellest välja tulla.
  6. Pane kõik need sammud ükshaaval kirja, kui kõik läheb halvasti ja mida teeksid.
  7. JA siis – nüüd keera see stsenaarium ümber, pane kirja oma parim versioon, mis juhtuda võiks, kui sa liigud julgelt eesmärkide suunas. 
  8. Kui sa nüüd tõesti kardad mõne ideega liikuda edasi, siis võta selle harjutuse  jaoks 15 minutit ja pane see kirja. 
  9. Ära lihtsalt mõtle sellele oma peas, vaid PANE KIRJA need mõtted.
  10. See harjutus aitab mõista, et isegi kui kõik tundub võimatu ja kukub kokku, siis on alati olemas midagi, mida saame teha ja uuesti jalule tõusta.
  11. FAKT – kui sa oled teinud selle harjutuse detailselt läbi, siis oled valmis astuma esimesed sammud oma eesmärgi teostamise suunas. 

JÄTA meelde, et halvimad stsenaariumid on enamasti madala tõenäosusega sündmused. Tõenäosus väheneb veelgi, kui sa paned need kirja ja mõtled läbi, kuidas nendega tegeleda.

JÄTA MEELDE, sa võidad või õpid, aga sa ei kaota kunagi! Kõik valusad valesammud aitvad sul jõuda parema minani. See aitab sul kasvada ja järgmisel korral paremini teha.

Teadmised vähendavad hirmu. Uuri oma hirmu nagu GPSi. 

Ole uudishimulik ja kuula, mida hirm sulle öelda tahab – millise kasuliku signaali hirm sulle saadab? Mille poole ta sind suunab?

UUDIS – läbiuurimata hirm on kui kaevandamata kuld.

HARJUTUSED

Vasta küsimustele, pane see kirja:

  1. Mida sa lükkad edasi hirmu tõttu?
  2. Mis on tegevustega viivitamise hind Sinu jaoks  – rahaliselt, emotsionaalselt ja füüsiliselt?
  3. Kui palju läheb hirmuga mitte tegelemine Sulle maksma?

HAKKA TEGUTSEMA!